Prečo je zateplenie z čistého minerálneho vlákna správnym riešením pre vás?

DOSTANE SA VŠADE

Pri správnej aplikácií dokáže vyplniť akýkoľvek priestor a tvar. Prispôsobí sa podkladu. Nafúkavaný materiál spoľahlivo zaizoluje aj problémové detaily a ťažko prístupné miesta. Najlepšie to oceníte vo väzníkových krovoch, okolo CD profilov či elektrických káblov na sadrokartónových
stropoch.

ŽIADNE TEPELNÉ MOSTY

Pri aplikácii sa vytvorí súvislá izolačná vrstva, ktorá nie je prerušovaná spojmi. Takto sa nevytvoria medzery a nevznikajú tepelné mosty, preto má vysokú účinnosť. Úspora tepla sa pohybuje okolo 30% a investícia sa tak vráti na nižších účtoch za vykurovanie už za 3–5 rokov.

DOMA VÁS NEOBMEDZÍ

Stroj na fúkanie dokáže zaizolovať strop bežného rodinného domu za 3 až 4 hodiny a pri bežnej prevádzke domácnosti. Potrebné sú len malé otvory do stropu, čím sa znížia prípravné práce i náklady na minimum.

JE NAOZAJ EKOLOGICKÝ

Na trhu je množstvo fúkaných produktov
označovaných ako „ekologická izolácia“, toto označenie však býva často diskutabilné. Netreba sa uspokojiť s tým, že je základ izolácie rastlinného pôvodu. Vždy treba brať do úvahy aj ďalšie pridané látky a hodnotiť ich z hľadiska ich vplyvu na zdravie človeka.

IZOLÁCIA DÝCHA

Minerálna vlna dobre prepúšťa vodné pary cez konštrukciu a preto je ideálna aj pri stavbách s vlhkými stenami. Zakrytie takýchto povrchov nepriedušným materiálom by spôsobilo hromadenie vlhkosti a tvorbu plesní. Preto ak bude izolácia dýchať, zabráni sa vzniku plesní.

ŠETRÍ NÁKLADY

Ďalšou vlastnosťou, ktorá Supafil odlišuje od konkurencie, je sadavosť menšia ako 1 %. Výrobcovia celulózových izolácii uvádzajú sadavosť 15–20 %, čo si vyžaduje nafúkať do konštrukcie až o 20 % viac materiálu, ako pri minerálnej izolácii. Pre dosiahnutie rovnakej úrovne tepelného výkonu treba pri Supafile oproti celulóze dokonca o polovicu menej materiálu.